Čo je tekuté LSD a ako sa líši od „bežného“ LSD? Tento príspevok bude slúžiť ako úvod do tekutého LSD. Musíme však zdôrazniť, že tento príspevok slúži len na výskumné účely. Neospravedlňujeme ľudskú spotrebu tekutého LSD.
LSD je najznámejšia kategória látok lysergamidu . LSD je skratka pre dietylamid kyseliny lysergovej. Kyselina lysergová pochádza z alkalickej hydrolýzy lysergamidov, ako je ergotamín.
Inými slovami, na raži rastie druh huby. Výskumníci potom syntetizujú látku do kryštálových foriem. Chemici môžu z týchto kryštálových foriem vyrábať tablety, blottery, gummies a tekuté kvapky .
Rozpustenie kryštálov LSD v rozpúšťadle vyžaduje presnú teplotu. Výsledkom je tekuté LSD.
Úvod k tekutému LSD na výskumné účely
Rozpustením kryštálov LSD do rozpúšťadla, ako je alkohol, vzniká tekutý LSD. Teplota musí byť tiež presná; ak je príliš vysoká, kryštály LSD sa odparia.
Chemici prenášajú tekuté LSD do kvapkadla obsahujúceho určitý počet dávok. Pre vedcov vo výskumných laboratóriách je tekuté LSD v kvapkadle vhodnejšie ako blotterový papier. Jedným z dôvodov je, že kvapkadlo umožňuje volumetrické dávkovanie (viac o tom nižšie).
LSD zriedka opúšťa kontrolované prostredie vo svojej čistej kryštálovej forme. Čistý kryštálový LSD je silná látka, ktorá môže byť nebezpečná v nesprávnych rukách.
Rozpustenie LSD v rozpúšťadle umožňuje dostupnejšiu prepravu a dávkovanie. Ale tiež umožňuje výskumníkom ďalej riediť látku.
Existuje niekoľko dôvodov, prečo by výskumník chcel riediť tekuté LSD. Jedným z najväčších však je, že zriedené kvapalné LSD predstavuje nižšie riziko.
Predpokladajme napríklad, že chemik pri výskume tekutého LSD náhodou dostane nejaké na kožu. V takom prípade bude výsledný zážitok menej intenzívny, ak bolo kvapkadlo zriedené.
Prečo výskumníci uprednostňujú tekuté LSD
V tomto úvodnom sprievodcovi tekutým LSD musíme opäť zdôrazniť, že ľudská spotreba sa neodporúča. Výskumníci uprednostňujú tekuté LSD, pretože kvapkadlá obsahujú stanovené množstvo LSD.
Výskumníci potrebujú poznať presné množstvo miligramov, s ktorými pracujú, a kvapkadlá sú na to základným nástrojom.
Tekuté LSD v kvapkadle tiež poskytuje bezpečné dlhodobé skladovanie, najmä ak sa uchováva v chladnom a tmavom priestore.
Výskumníci môžu použiť kvapkadlá na zmiešanie tekutého LSD s inou látkou alebo s rôznymi zložkami.
Napríklad kocka cukru môže ľahko absorbovať tekuté LSD a kvapkadlo umožňuje výskumníkovi presne vedieť, koľko bolo aplikované.
V prípade štúdií, ktoré schvaľujú ľudskú spotrebu tekutého LSD na výskumné účely, je kvapkanie tekutého LSD do kocky cukru vhodným spôsobom merania dávky. Kocky cukru bez tekutého LSD fungujú ako účinné placebo.
Výskumníci uprednostňujú tekuté LSD kvôli jeho schopnosti riedenia. Ak rozpustia 10 miligramov LSD v 100 ml rozpúšťadla, potom každý mililiter bude obsahovať 100 mikrogramov LSD.
A čo ľudská spotreba tekutého LSD?
Okrem čistého, surového kryštálového LSD je tekutý LSD najsilnejšou formou dostupnej látky. Z tohto dôvodu neodporúčame ľudskú spotrebu tekutého LSD. Kvapkadlá, ktoré máme k dispozícii, slúžia len na výskumné účely.
To znamená, že keď dostanú výslovný súhlas na konzumáciu LSD v kontrolovanom laboratórnom prostredí, výskumníci uprednostňujú tekuté LSD kvôli tomu, ako ľahko ho sliznice tela absorbujú.
Tiež nazývaná „sublingválna absorpcia“, tekuté LSD sa absorbuje priamo do krvného obehu ústami. Toto je preferovaná metóda, ktorú používajú farmaceuti, lekári a výskumníci.
Pre LSD neexistuje štandardné meranie kvapkadla. Všeobecne platí, že jedna kvapka môže obsahovať len 75 mikrogramov až 300 mikrogramov.
S takouto odchýlkou v sile musia výskumníci poznať svoj zdroj tekutého LSD. Výrobcovia majú rôzne preferencie a techniky, ktoré je potrebné mať na pamäti.
Bez mikroskopu a malých nástrojov špecifických pre priemysel nie je možné jednoducho oddeliť kryštály LSD a vytvoriť tekuté LSD.
Z tohto dôvodu opäť zdôrazňujeme, že ľudská spotreba tekutého LSD sa vyskytuje iba v prísnom, kontrolovanom výskumnom prostredí, kde subjekty prechádzajú procesom preverovania. A kde výskumníci skúmali predmetné kvapalné LSD.
Úvod do tekutého LSD – volumetrické dávkovanie
Ako bolo uvedené vyššie, výskumníci uprednostňujú tekuté LSD kvôli ich schopnosti riediť látku. Ale tiež majú radi tekuté LSD na objemové dávkovanie.
Objemové dávkovanie je spôsob, ako presne dávkovať látky v rozsahu nižších ako miligramy. Zahŕňa rozpustenie (v tomto prípade) kvapalného LSD do inej kvapaliny, takže výskumníci môžu zistiť koncentráciu látky na mililitrovom základe.
Povedzme napríklad, že výskumník má tekuté kvapkadlo LSD so 100 mcg LSD na kvapku. Ak chce výskumník aplikovať nižšiu dávku, nebude to schopný urobiť rozdelením kvapky na polovicu. Budú musieť vykonať volumetrické dávkovanie.
Povedzme, že použijú jednu kvapalinu LSD a umiestnia ju do 2 ml roztoku.
2 ml by obsahovali 100 μg LSD. Ak výskumník rozdelí 2 ML na dávky po 1 ml, budú mať dve samostatné dávky po 50 mcg.
Objemové dávkovanie je ideálne pre výskumníkov, ktorí experimentujú s mikrodávkovaním. Alebo pre tých, ktorí uprednostňujú stabilitu a presnosť tekutých LSD kvapkadiel.
Úvod do tekutého LSD – v súhrne
Tekuté LSD je silné a môže sa stať dosť nebezpečným v nesprávnych rukách. Pretože ľudia absorbujú tekuté LSD cez pokožku, výskumníci by mali prijať ďalšie opatrenia. Výskumníci, chemici a každý, kto pracuje s tekutým LSD, by mali pri manipulácii s látkou vždy nosiť rukavice.
Poznanie množstva LSD v kvapkadlovej fľaši je tiež nevyhnutné. Kto ho tiež vyrobil? Aké normy dodržiavali (ak nejaké boli)? Nájdenie dôveryhodného zdroja tekutého LSD je rovnako dôležité ako bezpečnostné protokoly týkajúce sa manipulácie s ním.
Tekuté LSD kvapkadlá sú najspoľahlivejšími spôsobmi výskumu LSD. Kvapalné LSD je tiež najbezpečnejším spôsobom štúdia látky v porovnaní s použitím kryštalizovaného LSD alebo spoliehaním sa na iné nepresné formy.
Ale tekuté LSD nie je vtip. Pri manipulácii s látkou by ste mali postupovať mimoriadne opatrne.